42. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy
Pielgrzymujemy do Maryi w roku duszpasterskim, realizowanym pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”. Nasz udział w pielgrzymce z zawołaniem „Z MARYJĄ NA DROGACH NADZIEI”, to dziękczynienie Panu Bogu i Matce Najświętszej:
- za dar Roku Jubileuszowego – czasu ofiarowanego nam dla pogłębienia wiary, umocnienia nadziei, obudzenia ducha otwartości, przebaczania, służby i braterstwa;
- za nieoficjalną pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Ojczyzny w 1995 r. Jej przesłanie jest wciąż dla nas Polaków aktualne;
- za 42 lata pielgrzymowania kolejarzy do tronu Matki Bożej. W duchu jedności będziemy modlić się o ratunek dla wiary narodu polskiego, za naszą Ojczyznę, a także kultywowanie wartości patriotycznych w sercach wszystkich Polaków.
W modlitewnej łączności będą z nami kolejarze z Białorusi, Francji, Słowacji i Węgier. Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 8 listopada o godz. 18:00 konferencją w Bazylice Jasnogórskiej, a zakończy w niedzielę 9 listopada o godz. 11:00 uroczystą Mszą św. na szczycie Jasnej Góry, pod przewodnictwem arcybiskupa Zbigniewa Zielińskiego, metropolity poznańskiego.
Harmonogram:
8 listopada – Sobota
- 18:00 – Powitanie Pielgrzymów w Bazylice.
- 18:15 – Konferencja „Pielgrzymi nadziei”
- 19:15 – Droga Krzyżowa na Wałach
- 21:00 – Apel Jasnogórski
- 23:30-04:00 – Czuwanie przed Cudownym Obrazem
9 listopada – Niedziela
- 6:00 – Odsłonięcie Cudownego Obrazu i Msza Św.
- 9:00-10:30 – Sale Papieskie: „ Matka Boża Królowa Polski ratunkiem dla wiary narodu polskiego”
- 10:00 – Procesyjne wejście pocztów sztandarowych na szczyt Jasnej Góry
- 10:00 – Program muzyczny „Maryjo dziękujemy Ci…”
- 11:00 – Uroczysta Suma
Zachęcam, by z wielką rodziną polskich kolejarzy wziąć udział w 42. Ogólnopolskiej Pielgrzymce i naszym modlitewnym spotkaniu. Przybądźcie w asyście pocztów sztandarowych do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę. Niech Wasza obecność w postawie służby będzie świadectwem wierności dziedzictwu pokoleń, stanie się wymownym znakiem przynależności do Chrystusa, głębokiej Maryjnej wiary i darem dla drugiego człowieka.
