Dąbrowa Górnicza im. Michała Spisaka
Mieszczący się w sercu Zagłębia, dworzec kolejowy PKP S.A. otrzyma nazwę – Dworzec Dąbrowa Górnicza imienia Michała Spisaka
Podczas uroczystości odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica, na której podróżni będą mogli przeczytać:
„Z tej stacji, jako student Śląskiego Konserwatorium Muzycznego,
podróżował Michał Spisak – skrzypek, wybitny kompozytor nurtu neoklasycznego…”.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 12:00 odsłonięciem pamiątkowej tablicy, a oprawę muzyczną wykonają uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Dąbrowie Górniczej.
W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele spółek i organizacji kolejowych, parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych oraz mieszkańcy.
Następnie odbędzie się koncert plenerowy „Stacja Improwizacja”.
Wydarzenie jest nawiązaniem do licznych podróży Michała Spisaka, który regularnie ze stacji w Dąbrowie Górniczej jeździł do Katowic, gdzie studiował w Śląskim Konserwatorium Muzycznym.
Wykonawcy:
Julian Gembalski – fortepian
Henryk Gembalski – skrzypce improwizujące
Repertuar: improwizacje na tematy klasyczne i jazzowe
Miejsce wydarzenia: teren przed budynkiem Dworca PKP w Dąbrowie Górniczej.
Otwarte wydarzenie organizowane jest w ramach V Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka „Solo i tutti”. Współorganizatorami wydarzenia są miasto Dąbrowa Górnicza oraz Polskie Koleje Państwowe S. A.
Zapraszamy do wzięcia udziału!
