Nie ma nas na bilboardach
27 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Organizacji Społecznych. To moment, w którym – fundacje, stowarzyszenia i organizacje – wychodzą z cienia, by pokazać swoją codzienną, często niewidoczną pracę. Właśnie dlatego startuje ogólnopolska kampania edukacyjna „Nie ma nas na billboardach”, koordynowana przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
W Polsce działa ponad 100 tysięcy organizacji społecznych – fundacji i stowarzyszeń. Prowadzą kluby sportowe, szkoły i przedszkola, hospicja, domy kultury, organizują festiwale, chronią przyrodę, wspierają osoby w kryzysach i ratują życie, bronią praw obywatelskich i dbają o praworządność. Działają lokalnie i ogólnopolsko. Często są pierwszym miejscem, do którego przychodzą osoby potrzebujące wsparcia.
Kampania „Nie ma nas na bilboardach” opiera się na konkretnych liczbach, ma na celu budowanie zaufania i zachęcanie do wspierania sektora NGO – czy to poprzez wolontariat, darowizny, czy po prostu świadomą obecność. Zaangażowanie organizacji społecznych ma realny wpływ na życie każdego z nas.
PKP S.A. wpiera kampanię jako Partner.
